De ce sa alegeti New Rolax

Distributie Nationala de Paleti

Membru al retelei Pall-Ex Romania, New Rolax asigura distributia marfurilor paletizate la nivel national, in regim express. Ofera prin rute optime implementarea unei solutii eficiente adaptate pe nevoile de transport ale Clientilor, incluzand oferte dedicate si personalizate. Experienta de peste 20 de ani ne recomanda ca un jucator important din segmentul distributiei de marfuri paletizate.

Livrari internationale

Suntem implicați activ în dezvoltarea rețelelor naționale hub-and-spoke în toată Europa, având ca obiectiv conectarea partenerilor pentru a oferi o soluție Europeană de distribuție a partidelor reduse de marfă. Avem parteneri locali în: România, Italia, Spania, Franța și suntem în negocieri cu alți potențiali parteneri în Germania, Polonia și Benelux.

Servicii Depozitare

New Rolax ofera servicii de logistica complete, de la simpla coordonare si manipulare de marfuri pana la depozitare, management si administrare de stocuri realizate prin sisteme de lucru performante.
Depozitul este dotat cu rafturi de stocare si utilaje de ridicat si manipulat adecvate. Toate operatiunile se efectueaza prin scanare,astfel incat se elimina posibilitatea erorii umane si se respecta principiu FIFO si FEFO

Echipa


Rolando Poezina


CEO

rolando.poezina@newrolax.ro

0722.228.830


Luminita Cristea


Costumer Service Manager

luminita.cristea@newrolax.ro

0729.440.904

Adrian Manole


Logistic Manager

adrian.manole@newrolax.ro

0722.362.479


Paula Ilie

Key Account Manager

paula.ilie@newrolax.ro

0729.440.923

Vali Malureanu


Sales Representative

vali.malureanu@newrolax.ro

0729.440.902

Constantina Filip

Dispecer Trasnsport

logistica@newrolax.ro

0729.440.915

Interesting Facts

Realizari de care suntem mandri

0 +

Happy Customers

0 +

Paleti Distribuiti

0 +

Partide de marfa expediate

Clienti Nostri

Awesome customers that we have worked with

Derulează în sus